Stereotipai ir tiesa apie dantų tiesinimą

Dantu tieisinimasKai dar gyvenome po geležine uždanga, dantų tiesinimas mums buvo neprieinama paslauga. Kaip ir daug kitų odontologijos bei dantų tvarkymo paslaugų. Todėl pavydžiai žiūrėdavome į nuotraukose, kuriose užfiksuoti pažįstami ar giminaičiai, gyvenantys plačių šypsenų Amerikoje. Ten gyvenę žmonės norėjo ir galėjo atrodyti gražiai, jie šypsojosi gražia pilna dantų burna. Pas kai ką paauglystėje švysčiojo breketai. Kiti tiesiog turėjo baltus dantis. Gal kažkas juos balino, gal kažkas tiesino, tačiau amerikietiška šypsenėlė nė iš tolo nebuvo panaši į lietuvišką. O kaip yra dabar? Dabar dantų tiesinimas yra prieinamas kiekvienam, ir jis reikalingas. Nepaisant to, vis dar sklaido kažkokių mitų, kurie mus verčia manyti, jog dantų tiesinimas yra kitoks negu yra. Taigi, išsklaidykime mitus ir pažiūrėkime, koks iš tiesų tas tiesinimas yra.

Sveika ar kenkia?

Viena iš populiarių neteisybių, plaukiojančių tarp žmonių, teigia, kad dantu tiesinimas breketais yra neva nesveikas dalykas. Tarsi mes, tiesindami dantis su jais, kenkiame sau. Iš kur tas kenkimas? Paklauskite profesionalų, puikiai žinančių, kad ištiesinant dantis tik padėsite, o ne pakenksite. „Na, metalai visokie, tikrai ne į gerą virškinimui, ir patiems dantims gal nelabai sveika“, – atsakytų kažką samprotaujantis, bet nieko tiksliai nežinantis žmogus. Tiesa tokia, kad iš tiesų dantu tiesinimo kaina yra ne tik verta estetinio pasitenkinimo, bet ir sveikatai teikiamo poveikio. Kiekvienas bent kažkiek dantų veikimo principais ir naudingais dantims dalykais besidomintis žmogus žino, kad dantu tiesinimas vidiniais breketais, ar kitokiais breketais pirmiausia dantis sulygina ir vienodai paskirsto kramtymo jėgą. Kam dantys reikalingi? Kramtymui. Jie yra girnos, jie dirba savo darbą, jie smulkina maistą. Tad, jeigu mes turime kreivus dantis, jie dirba ne vienodai, nes kažkas stovi ne savo vietoje ir nesuteikia tinkamos atramos apačioje arba viršuje esančiam porininkui. To pasekoje, vieni dantys dėvisi labiau, kiti mažiau. Be to, su dantimis, kurie yra itin kreivi, kyla ir higienos problema. Jeigu atsiranda kažkokių labai sunkiai prieinamų tarpelių, tai ten tikrai susikaups maisto likučiai, bet nepralįs dantų šepetukai. Nevalomos vietos galiausiai sugenda, tą mes irgi žinome.

Eigoje: gražu ar baisu?

Dar vienas klausimas, ar breketai labai matysis? Sklando legenda, kad žmonės dėl to ir nenori breketų, kad šie vėliau labai gerai matosi, ir kiekviena šypsena parodo, kiek daug metalinių konstrukcijų dantyse yra. Animaciniai filmai netgi šaržuoja šį dalyką, vaizduodami keistai arba juokingai atrodančius personažus su daug metalo burnoje. Taip pat ir mes galbūt iš vaikystės atsimename tą klasės moksliuką su breketais, iš kurio dėl jų šaipydavosi tėvai… Tačiau galiausiai breketai taip puikiai sutvarko dantis, kad visi kiti slepia savo kreivas šypsenas, o tas, kas turi tiesius dantis, tik džiaugiasi. Gera naujiena yra ir tokia, kad dabartiniai incognito breketai yra montuojami iš vidaus, todėl jų išvis net nesimato.

Ar kiekvienam išsitiesina?

Žinoma, kad dantų tiesinimo kaina ne už orą mokama. Profesionaliose ir savo vardą gerbiančiose klinikose jums tikrai bus ištiesinti dantys su breketais. Tiesiog vieniems žmonėms reikia daugiau laiko, kitiems jie reikia mažiau. Bet galiausiai visi gali turėti sveiką ir gražią šypseną.

Brangu ar pigu?

Tiems, kam per brangu, siūlomas dantų tiesinimas išsimokėtinai. Tačiau visumoje, tai nėra itin brangi paslauga, ir kiekvienas, labai norintis, gali išsitiesinti dantis.

Comments are closed.