Svėrimo prietaisai – ir deimantams, ir malkoms

svarstyklesLabai didelę dalį to, ką kasdien naudojame, kažkas yra pasvėręs. Perkame pasvertas daržoves ir vaisius, kitus maisto produktus, kurą, puošiamės pasvertais papuošalais ir netgi dėvime pasvertus drabužius. Dėl griežtų reikalavimų tikslias svarstykles reikia turėti kone visiems gamintojams ir pardavėjams. Išsirinkti tokį prietaisą – gana rimta užduotis, kurios rezultatai priklauso nuo specifinių žinių ir paprasčiausio gudrumo.

Tikslas – vienas, kelių – daugybė

Visi aplink esantys daiktai gali būti išmatuoti. Vieniems tinka gramai ir kilogramai, kitiems – litrai ir mililitrai, tretiems – moliai ir kiti matavimo vienetai. Vis dėlto aktualiausi yra du pirmieji. Tam ir reikalingi tikslūs svėrimo prietaisai. Jie gali būti labai įvairūs. Pavyzdžiui, rinkoje egzistuoja maisto, prekybos, laboratorinės, kraninės, pramoninės svarstykles. Jos gali būti elektroninės arba mechaninės. Taigi, gero prietaiso pasirinkimas pirmiausia yra susijęs su tikslu – kas bus sveriama.

Pramonei skirti svėrimo įrenginiai susidoroja su sunkiausiomis (tiesiogine žodžio prasme) užduotimis. Jos geba matuoti ir tonas, ir kilogramus, kartais – net gramus. Tokiais prietaisais matuojami patys stambiausi objektai. Šio tipo įrenginių prireikia ir sveriant didelius krovinius, pačias transporto priemones. Pagal galingumą kartais jie primena ir prekybines svarstykles.

Tačiau pastarosios dažniausiai įveikia gerokai mažesnes užduotis. Žinoma, prekyboje prireikia pasverti ir kelias dešimtis kilogramų sveriančius produktus ar žaliavas. Vis dėlto dauguma tokių įrenginių pasiruošę įvertinti svorį iki tonos. Šio tipo prietaisai turi būti itin tikslūs. Juk svarstykliu paklaida pakenkia tiek pardavėjui, tiek pirkėjui.

Su dar didesne rizika susiduriama laboratorijose, juvelyrikos cechuose. Nesunku įsivaizduoti, kas nutinka neteisingai apskaičiavus sudėtinės chemikalo dalies svorį. Todėl čia svorio matavimui naudojami preciziškai tikslūs prietaisai. Šitokio tikslumo neprireikia kitur – pavyzdžiui, gaminant maistą namuose arba tiesiog stebint savo kūno svorio pokyčius. Buitiniai svorio fiksavimo įrenginiai – dažniausias fizinių, o ne juridinių asmenų pirkinys. Žinoma, maistines svarstykles dažnai įsigyja ir įmonės, tačiau joms skirti įrenginiai kiek kitokie. Taigi, nors rezultatas visur yra vienodas – išmatuotas svoris, esama daugybės gana skirtingų priemonių šiam tikslui pasiekti.

Galvos sopėjimo galima išvengti

Nepriklausomai nuo to, ar ieškoma juvelyrikos, ar kūno svorį matuojančio prietaiso, kyla ne vienas su pasirinkimu susijęs klausimas. Paprastai prieš perkant svartykles kaina gerai apsvarstoma. Tačiau apgalvojimo verti ir kiti pasirinkimo kriterijai. Tai – patogumas, funkcionalumas ir patikimumas. Be šių kriterijų galima įsigyti tik menkos vertės, trumpaamžį, minimalius poreikius atitinkantį daiktą.

Dažnai naudojamoms svarstyklėms būtinas patogumas ir funkcionalumas. Kitu atveju jos paprasčiausiai bus nenaudingos, reikės papildomų prietaisų. Pavyzdžiui, prekyboje labai praverčia įrenginys, ne tik nustatantis tikslų svorį, bet ir kainą. Tokį prietaisą prijungus prie kasos sistemos gaunama maksimali nauda. Jei jis sveria ne tik vietoje, bet ir turi pakraunama akumuliatoriu, tai įrenginį lengva naudoti tiek prekybos salėje, tiek sandėlyje ar dirbant su skirtingais kasos aparatais.

Tam, kad įrenginys būtų patikimas, reikalinga garantija. Ji neatsiejama nuo gamintojo ir pardavėjo patikimumo. Svarstyklių su trumpa garantija gali reikėti nebent tuo atveju, jei daikto reikia laikinai. Garantijos paprastai nebūna ir perkant naudotą prietaisą. Tačiau kuo daugiau kartų per dieną naudojamas daiktas, tuo svarbesnis jo saugumas ir ilgaamžiškumas.

Techniką neabejotinai reikia pirkti tik iš sertifikuotų, gerai žinomų parduotuvių. Tokiu atveju lengviau apsisaugoti nuo apgavystės. Jei ir gamintojas, ir pardavėjas yra patikimas, išauga tikimybė lengvai įsigyti išties naudingas ir tikslias svarstykles. O tikslus prietaisas – tai protingai išleisti pinigai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>