Velykos su televizoriumi ir internetu

Internetas TV Vilniuje

Internetas TV Vilniuje

Kokios Velykos su artimaisiais, kai internetas, TV Vilniuje suteikia tiek daug laimės? Daug geresnės Velykos, nei tada, kai būdavo tik televizorius. Kaip žinome, jaunoji šių laikų karta tikrai mėgsta naudotis internetu. Tai yra ir didelis privalumas, nes vienu metu žmogus gali būti tarsi keliose vietose. Tačiau šis reiškinys taip pat nemažai turi ir savo trūkumų, kurie sulaukia daug kritikos iš įvairių specialistų. Tačiau į tai dabar nesigilinkime. Tiesiog pagalvokime apie tai, kad iš tiesų jaunimui yra internetas, TV Vilniuje ar kaimuose – tebetarnauja daugiau vyresniosios kartos žmonėms. Kodėl? Gal todėl, kad televizija buvo ta naujovė, kuriai imlūs buvo vyresni žmonės savo jaunystėje, o dabar naujoves jie priima ne taip stipriai. Jaunimas galbūt nebegali įsivaizduoti savo gyvenimo be interneto.

Tad kaip atrodo šiuolaikinės Velykos, kai sostinėje prie kiaušiniais nukloto stalo susirenka kelios kartos? Jeigu dar yra senelių, jie gali pasakoti daug istorijų iš praeities. Paprastai šie žmonės yra tarsi saugyklos, jie prisimena tiek, kiek prisimena vaikų taip mėgstamas internetas. Jie taip pat pasižymės ir tuo patiklumu, šventu tikėjimu viskuo, ką rodo TV. Internete šiuolaikinė informacijos visuomenė jau išmoko atskirti melą nuo tiesos, išmoko suprasti, kad viskas yra tik iliuzija, išmoko orientuotis PR ir reklamų gausoje, atskirdami, kas yra reklama, o kas tiesa, kas yra pagrįsta, o kas išsigalvota.

Tėvams prie Velykų stalo internete, TV, per televizoriu einantys vaizdai gal nebus tokie tikri. Jie irgi mažiau pasitikės informavimo priemonėmis. Tačiau turbūt bus įjungtas televizorius, kažkur fone eis, vien tam, kad būtų galima pasiklausyti kažkokių koncertų, kurie visuomet bus fone. Kokie tai bus koncertai? Tikriausiai bus koks nors populiarus muzikinis šou, gros ir dainuos vadinamosios žvaigždės, tai, ką mes taip kartais mėgstame, o kartais ir visai nenorime matyti. Tačiau ne viena šeima pripažins, kad internetas ir televizija Vilniuje tikrai nebuvo apleistos šakos per Velykas. Matysime margučius ir ant savo stalo, ir net keliuose ekranuose.

O kokius įpročius yra išsiugdę patys jauniausieji? Jie turbūt mokės dailiai sukomponuoti nuostabiausias nuotraukas su vaizdais. Tuojau pat vaizdai plūs į socialinius tinklus ir tokias kaip „Instagrama“ vieteles. Ar atsimenate vaikystę, kai per šventę būdavo padaroma tik viena nuotrauka? Visi gražiai sustoja, tuo pačiu mama sako „paimk, kad ir margučiai matytųsi“, tada visi pasiima dar po margutį. Tėtis pakviečia ir šunį Reksą į kadrą ir štai: mes turime tai, ko neturime dabar. Tada: viena nuotrauka, apimanti viską, kaip kokie Viduramžių didikų portretai, kur kiekviena detalė buvo svarbi, iškalbinga, kiekvienas daiktas simbolizavo statusą. Taip ir senosios nuotraukos, kur taupant kadrus reikėdavo paimti viską į vieną nuotrauką. Dabar vaikai net ir pokalbio metu viena ranka naršys internete. Galbūt iš kompiuterio bus paleista televizija internetu, o jaunimui pakaks to, ką laiko rankose – išmaniuosius telefonus. Kaip kompozicijos meistrai jie fotografuos po vieną gražų patiekalą, po vieną skanų margutį. To užteks, ir tai bus viskas. Tai iškart keliaus į internetą ir pavirs tuo, kuo turi pavirsti geri kadrai – dėmesio traukos objektu. Kažkur, prie  kito stalo sėdintys kiti vaikai taip pat naudosis internetu ir žiūrės nuotraukas „Instagramoje“, matys kitų margučius ir galbūt net paspaus „Patinka“. Laikai pasikeičia, ir viskas juose taip, kaip ir turėtų būti.

One thought on “Velykos su televizoriumi ir internetu

  1. Kažkaip televizija atrodo nuo tų tradicinių švenčių išviso yra neatskiriamas dalykas, Velykos ar Kalėdos – Policijos Akademija, Vienas Namuose ir panašiai…svarbiausia, kad netrukdytų bendrauti ir maisto skonio neužgožtų :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>