Kaip išsirinkti dėvėtą automobilį?

naudoti automobiliaiNorite, kad jums tarnautų tikrai geri naudoti automobiliai? Tokiu atveju, reikia mokėti juos išsirinkti. Dabar naudoti automobiliai su garantija parduodami įvairiais būdais, tačiau populiaru rinktis mašinas tiesiog internetu – nereikia niekur eiti. Aišku, kai jau ketinama pirkti nusižiūrėtą modelį, dažniausiai žmonės pasidomi išsamiau, apžiūri. Taip ir jums rekomenduojame padaryti, jeigu norite, kad naudoti automobiliai riedėtų gerai ir būtumėte patenkinti pirkėjai.

Peržvelgti technikinę knygelę

Geriausias įrodymas, kad su mašina viskas gerai – jos technikinė knygelė. Kuo ilgiau galioja, tuo geriau. Taip pat žiūrėkite ir mašinos serviso knygelę, joje irgi rasite informaciją apie tai, kaip dabar veikia mašina, ką galima su ja daryti, kokios jos bėdos, kokie defektai dabar arba buvo praeityje. Dažnai pagal tai kokie yra mašinos efektai, galima numanyti ir, kas suges vėliau. Žinoma, geriausia yra naudoti automobiliai su garantija, tada jokie siurprizai bus nebaisūs, nes visi jie būtų apmokami (jų taisymas, tvarkymas).

Patikrinti užvedimą

Tačiau nemažiau svarbu ir patiems, įsigyjant naudotą automobilį, patikrinti įvairias jo dalis, jo veikimą. Pirma užduotis – patikrinti, kaip naudoti automobiliai salonuose užsiveda. Nebijokite, paprašykite pavairuoti. Kai kuriuos dalykus pastebėsite jau tada, kai jis užsiveda. O ką, jeigu neužsiveda? Gali būti, kad pardavėjai sakys, kad čia tik maža bėda, ir labai lengvai galima sutaisyti, ir ji vėl važiuos. Jeigu taip – tai tegul pirmiau sutaiso tą bėdą, o tada jau jūs ir pavažiuokite. Juk jeigu lengvai sutaisoma, tai kodėl nesutvarko? Nepatikėkite tuo, ką tvirtins pardavėjas, nes paskui liksite kvailio vietoje, jeigu sužinosite, kad mašina neužsiveda dėl to, kad ji nėra tinkamai sutaisyta ir tas taisymas būtų labai brangus.

Patikrinti variklį

Kitas dalykas, kurį reikia padaryti, kai perkami patikimi naudoti automobiliai – patikrinti jų variklį. Pirmiausia verta patikrinti tepalą, koks yra tepalo aukštis, jo turėtų būti apie 5 cm. Jeigu matuojant tepalus sklinda iš angos kažkoks garsas, vadinasi, mašinos variklis tikrai ilgai nedirbs. Taip pat žiūrime, ar aušinimo sistemos bakelis tvarkingai veikia, nes tai irgi padeda nustatyti variklio būklę. Jeigu atsukus radiatoriaus kamštį iš angos spjaudo vandenį, kai mašina yra darbinės būklės, tada negerai. Neturi būti kažkokių spjaudalų. Be to, bakelio viduje turi būti skaidrios spalvos aušinimo skystis (priklausomai nuo to, koks naudojamas – mėlynas, žalias, raudonas, geltonas, rožinis ar kt.). Tačiau, jeigu jis užsiteršęs tepalais ir kažkokiais kitais neaiškaus skysčiais, tai signalizuoja apie problemas. Taip  pat norint patikrinti variklį, reikia pavažiuoti ir pažiūrėti, ar gerai veikia šilumos bei šalčio reguliavimas mašinoje. Jeigu mašina neadekvačiai kaista, viduje darosi tai labai karšta, tai labai šalta, vadinasi, kažkas negerai su varikliu ir gal jau greitai reikės keisti variklio galvą. Tai brangi procedūra. Gerai prižiūrėtai mašinai galvą variklio keisti reikia tik kas 15 – 20 metų, todėl, jeigu atėjo ta diena, kai ši procedūra turi būti atlikta, žinokite, tai brangus malonumas.

Apžiūrėti išvaizdą

Aišku, naudoti automobiliai lizingu pardavinėjami ir paprastai internete bus nufotografuoti ir įdėti iš pačių geriausių pusių. Niekas nefotografuos surūdijusio sparno apačios ar kažko kito bjauraus. Išvaizda praneša apie būklę tikrąją. Tad prieš perkant būtinai apžiūrėkite realybėje, įsitikinkite, kad kėbulas nėra surūdijęs. Atkreipkite dėmesį, ar matosi, jog mašina buvo daužta ir tvarkyta. Jeigu buvo daužta, tai gal nukentėjo ne tik kėbulas, bet ir vidus. Klauskite savininko, ką jis apie tai žino.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>